У якій фазі пікірувати капусту
Зміст:
Капуста – одна з найбільш популярних і важливих культур на українських городах і селах. Як правило, її культивують на власних ділянках і отримують високоякісні овочі. Проте, щоб досягти максимального урожаю, необхідно знати, коли проводити різноманітні операції, такі як пікірування.
Пікірування є однією з ключових стадій вирощування капусти, яка полягає в пересадці розсади зі стартових лотків до окремих горщиків. Однак, важливо не тільки правильно виконати основну операцію, але і вибрати найбільш оптимальний час для проведення її.
У цій статті ми розглянемо, в якій фазі виростання капусти краще здійснювати пікірування, щоб забезпечити високі врожаї і якісний продукт.
Коли краще пікірувати капусту?
Пікірування капусти – це важливий етап її вирощування, який дозволяє дістатися якісних розсад. Пікірувати капусту потрібно в залежності від її віку та розміру.
Зазвичай капусту пікірують, коли на рослині утворилося 2-3 справжніх листка. У цей період вона має добре розвинену кореневу систему та здатність добре переносити трансплантацію.
Якщо в певний момент розсаду вирощеної капусти не встигли пікірувати, вона все ще може бути пікірована на наступному етапі розвитку, але варто згадати, що чим менша кількість коренів, що будуть випадати з коми землі, тим менш імунна рослина буде до пошкоджень.
Якщо ж розсаду зрощеної капусти вирощувати в занадто великих стаканчиках, то її масштабна пересадка може відбуватися в більш зрілому віці за умови забезпечення рослини достатнім добривном та регулярним поливом.
Фаза виростання рослини
Капуста – один з найбільш вимогливих до умов вирощування овочів. При виборі часу для проведення пікірування капусти важливо врахувати фазу виростання рослини. Це значно впливає на успішність розсади та її подальші перспективи розвитку.
1. Фаза 2-3 листків
У цій фазі капуста ще досить слабка, з невеликим кореневищем. Поява перших справжніх листків свідчить про формування здатності до фотосинтезу та самостійного живлення. Пікірування капусти на цій стадії відбувається при збиванні до 5-7 сантиметрів висоти розсади, що дозволяє додатково підсилити навколишнє коріння та забезпечує легкий доступ до ресурсів.
2. Фаза 4-5 листків
У цій фазі капуста стає більш сильною та життєздатною. Коріння збільшується та полегшує процес її пересадки. Для досягнення якісного росту та формування розсади, проводять пікірування при збереженні висоти до 10 сантиметрів. Таким чином, рослина зможе перенести стресову ситуацію та запустити процес нарощування нових листків та укріплення стебла.
3. Фаза 6-7 листків
Пікірування капусти на цій фазі вже може викликати деякий затримку у розвитку рослини, оскільки коріння вже займає практично весь горщик. Проте, цілком можливо провести успішну пересадку, якщо дотримуватись основних правил – правильно підготувати грунт, виконати розріз кореневища та забезпечити ретельний полив.
Враховуючи фазу виростання рослини, дізнавшись особливості проведення пікірування капусти, можна бути впевненим в успішному результаті. Головне – не зволікати з процедурою та стежити за здоров’ям рослин.
Оптимальний час для проведення процедури
Пікірування капусти є важливим етапом вирощування цієї культури, який впливає на урожайність та якість продукту. Визначення найкращого часу для проведення процедури є основою успішного вирощування. Для капусти оптимальний період для пікірування – 3-4 тижні після появи перших справжніх листків.
У цей час рослини досягають висоти від 8 до 10 сантиметрів, що дозволяє легко надіти на них грунтовий ком більшого обсягу. Крім того, на цьому етапі коренева система має достатньо розвинутись, щоб не пошкодитись при пересадці. Також, рослини мають достатню кількість живлення, отриманого з насіння та грунту, для успішного перенесення в нові умови.
Важливою умовою успішного пікірування є погода. Краще проводити процедуру в хмарний день або пізньо ввечері. Якщо температура повітря дуже висока, процес можна проводити вранці, коли ще прохолодно. Також, необхідно уникати проведення пікірування в період гострого затяжного посухи або під час дощу.
У випадку, якщо рослинам вже виповнилося більше 4-х тижнів та вони дуже розростаються, проте є проблема з недостатнім вологозабезпеченням, можна зробити внутрішнє пікірування.
Таким чином, оптимальний час для пікірування капусти – 3-4 тижнів після появи перших справжніх листків. Важливо не тільки правильно визначити період, але й дотримуватись погодних умов та відповідної технології проведення процедури, що дозволить отримати високоякісний та багатий урожай.
Пікірування у різних видах капусти
Пікірування капусти – це важливий етап вирощування цього культурного рослини. Від правильної техніки пікірування залежать якість розсади та її подальший розвиток в ґрунті. Одним з важливих аспектів є вибір відповідного виду капусти для пікірування.
Біла капуста. Пікірування білої капусти відбувається на стадії розвитку розетки листків з 2-3 справжніми листками. Пересадка проводиться на відстань 5-7 см між рослинами.
Савойська капуста. Ця сортова група капусти має більш облегшену структуру, тому пікірування проводиться при наявності 3-4 справжніх листків. Розмір пересадженого куща повинен бути не менше 5-7 см.
Броколі. Для переходу броколі до стадії з справжніми листками потрібно менше часу, ніж для інших видів капусти. Пікірування проводять на стадії формування 3-4 або більше листків, коли розмір куща становить близько 3-5 см.
Цвітна капуста. Пересадка цвітної капусти відбувається на стадії розвитку розетки з 2-3 справжніми листками. Розмір куща повинен складати не менше 5-7 см.
Таким чином, пікірування капусти передбачає вибір відповідної стадії розвитку рослин і належний захист їх під час пересадки. Вчасне та правильне пікірування сприяє збільшенню врожаю та якості продукції.
Питання та відповіді
Коли краще здійснювати пікірування капусти у весняний період? Яка мінімальна температура повинна бути для початку процедури?
Найбільш прийнятний час для пікірування капусти – це середина весняногo періоду, коли перестає морозити на ніч і температура вночі не опускається нижче 5 градусів. Якщо почати процес при більш низькій температурі, це може призвести до переохолодження рослин.